Ochrona danych osobowych – szkolenia i dokumentacja

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
phone-1269597_1280

Ochrona danych osobowych, to obecnie gorący temat. Nie tylko z punktu widzenia osób, które zastanawiają się nad coraz większymi możliwościami zbierania informacji przez systemy komputerowe, ale i firm oraz organizacji, które z różnych względów zbierają dane osobowe i je przetwarzają.

Zmiany w przepisach unijnych dają nowe możliwości dochodzenia swoich praw przez osoby, których dane zostały bezprawnie użyte. Nakładają też dodatkowe obowiązki na administratorów danych i zmuszają do dostosowania wewnętrznych procedur do nowych wymogów.

Wychodząc naprzeciw problemom związanym z ochroną własnych i właściwym przetwarzaniem zbieranych danych osobowych, oferujemy pomoc w:

– dochodzeniu praw związanych z niezgodnym z prawem przetwarzaniem danych osobowych,
– przygotowaniu i wdrożeniu odpowiedniej dokumentacji w przedsiębiorstwie,
– przygotowaniu organizacji do przejścia na nowe przepisy zgodne z RODO,

a także nadzór nad procesami:

– właściwego zbierania i przetwarzania danych osobowych,
– udostępniania danych,
– realizowania obowiązku informacyjnego oraz udzielania odpowiedzi osobom, których dane są przetwarzane,

oraz

– analizie wewnętrznych procedur i dokumentacji w zakresie normy ISO 27001:2017 – Systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji,
– szkoleniu pracowników z zakresu ochrony danych osobowych.

Fundacja wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

Kontakt w sprawach dotyczących danych osobowych:
e-mail: biuro@fundacjatauri.pl
Copyrights© 2017 Fundacja TAURI      Polityka prywatności       Oświadczenie o dostępności
Realizacja: BeOnlineStudio.pl